Senās Persijas dārgumi

Piedzīvojumu ceļojumi
1
13
Teherāna
Irāna
no  1799 €
Iepazīstiet Zīda ceļa un Senās Persijas pilsētas. Diņģēšanās tirgos un pastaigas pils dārzos, Persiešu virtuve un atpūta tējas namiņos – tas viss jūs gaida neaizmirstamā ceļojumā pa Irānu. Jūs redzēsiet varenas mošejas, krāšņas pilis un senus kalnu ciematiņus.
Šis divu nedēļu piedzīvojums sāksies Teherānā, kur jums būs brīva diena, lai atpūstos pēc lidojuma, lai iepazītu pilsētu un nesteidzīgi pasēdētu tējas namiņā, jo ceļojuma otrajā dienā jums ir paredzēta pilsētas ekskursija gida pavadībā. Tās laikā jūs apmeklēsiet Sa'd Abad pili, Paklāju muzeju, Nacionālo muzeju un Golestan pili, bet vakarā sēdīsieties vilcienā uz Jazdu. Jazda ir sena pilsēta ar intriģējošu arhitektūru, kas ir īpaši pielāgota skarbajiem tuksneša apstākļiem. Pilsēta ir arī senās Zoroastrisma reliģijas centrs, kurai ir vairāk nekā 4000 gadu sena vēsture un kas ir viena no vecākajām pasaulē, kā arī Irānas valsts reliģija pirms islāma. Ekskursijas laikā jūs apmeklēsiet Jameh mošeju, Amir Chakhmaq kompleksu, Zoroastrisma Uguns templi, kā arī „Klusuma torni" – savdabīgu zoroastrisma mirušo apbedīšanas vietu. Pēc tam jūs dosieties uz 3. gs. dibinātu pilsētiņu Kermanu un ciematiem Mahan un Rayen, kur apmeklēsiet Shah Nematolah Vali Shrine vēsturisko kompleksu, Shahzadeh dārzu un seno Mahan fortu. Pēc tam iepazīstiet Sīrāzu, kas ar saviem eksotiskajiem dārziem, savrupmājām un krāsainajiem paklājiem atsauks atmiņā pasaku filmas par Seno Persiju, sultāniem un princesēm. Šeit jūs apmeklēsiet Karim Khan citadeli, Vakil mošeju un Hafez un Sa'adi kapenes. Pēc tam jūs dosieties uz Persepolis pilsētu, kas tiešā tulkojumā no grieķu valodas nozīmē „Persijas galvaspilsētu" un tiek uzskatīta par vienu no senās pasaules brīnumiem.

Pēc tam, pa ceļam apmeklējot Pasargadae kompleksu, jūs nonāksiet Isfahānā, kas ir trešā lielākā Irānas pilsēta un Senās Persijas „dārgakmens" ar daudzām mošejām, krāšņām pilīm, dārziem un seniem tiltiem. Noteikti nepalaidiet garām saulrietu ar skatu uz Sheikh Lotfollah mošejas kupolu, kad saules gaismā flīzes laistās no krēmkrāsas līdz dažādu toņu rozā krāsai. Ekskursijas laikā jūs apmeklēsiet pasaulē otro lielāko laukumu - Iman Square, uzzināsiet vietējo vēsturi un apmeklēsiet daudzas ievērojamas vietas. Pēc tam jūs gaida skaists brauciens cauri Natanz pilsētai uz Abyaneh kalnu ciematiņu, kur varēsiet iepazīt senatnes šarmu, jo šeit joprojām ir iesakņojušās senās tradīcijas, valoda un ģērbšanās stils. Kashānā jūs apmeklēsiet dārzus un tradicionālu tirgotāja māju, un tad dosieties tālāk uz Maranjab tuksnesi, kur pavadīsiet nakti senlaicīgā lauku viesnīcā – caravanserai. Šāda tipa viesnīcas tuksnesī tika būvētas ik pēc 40 km, kas ir vienas dienas laikā ar kamieļiem mērojams attālums, un vēsturiski kalpoja par atpūtas vietām Zīda ceļā. Šeit pēc izvēles varēsiet doties izjādē ar kamieli. Pēc tam jūs atgriezīsieties Teherānā, kur varēsiet turpināt iepazīt pilsētu un pavadīsiet vēl vienu nakti viesnīcā.
Cenā iekļauts
 • 13 brokastis, 1 pusdienas
 • 10 naktis viesnīcā, 2 naktis namiņā, 1 nakts senlaicīgā lauku viesnīcā – caravanserai
 • Bagh-e Fin dārzs, Imam laukums, Sheik Loftollah un Piektdienas mošeja
 • Baba Taher un Alisina mauzoleji, Pasargadae karaļu rezidence, Persepoles pils un Nagsh-e Rostam senā pilsēta
 • Rayen pils un Jazdas vecpilsēta, „Klusuma tornis" un Zoroastrisma Uguns templis
 • Shah's Vasaras pils Teherānā
 • transports saskaņā ar maršrutu, tai skaitā autobuss ar gaisa kondicionieri un vilciens
 • angliski runājoša grupas vadītāja un vietējā gida pakalpojumi
 • izstrādāts maršruts
Noteikumi
no aprīļa līdz oktobrim
Papildu izdevumi
 • neiekļautās ēdienreizes(aptuveni USD 200-265)
 • papildu izvēlētās ekskursijas
 • aviobiļetes uz ceļojuma sākuma vietu un atpakaļ
 • vīza, ja tāda nepieciešama
 • ceļojuma apdrošināšana
Noderīga informācija
NB! Ierodoties viesnīcā, lūdzu, painteresējieties recepcijā par grupas informatīvās sapulces laiku.
icon
ARIR

 

 

 

 

 

Invalid Input
Norādiet vēlamo izbraukšanas datumu!
Invalid Input
Norādiet ceļotāju skaitu!
Invalid Input
Invalid Input
Lūdzu ievadiet ziņas saturu!

Kontaktinformācija

Ievadiet Jūsu vārdu un uzvārdu!
Lūdzu ievadiet e-pastu!
Invalid Input
Invalid Input
35.696111
51.423055999999974
no
1799