Grieķijas vēsturiskais mantojums un mīti

Piedzīvojumu ceļojumi
1
14
Atēnas
Grieķija
no  1799 €
Iepazīstiet klasisko, antīko un moderno un nogaršojiet lieliskus jūras velšu ēdienus, apceļojot mītiem apvīto Grieķiju un tās salas.
Ceļojums Grieķijā nav iedomājama bez viesošanās Atēnās. Šī ir Grieķijas galvaspilsēta un Olimpisko spēļu dzimšanas vieta, kurā apskatāmi seni pieminekļi, kas atgādina par rietumu civilizācijas attīstības pirmsākumiem. Daži no ievērojamākajiem apskates objektiem šeit ir Akropole, Plateia Syntagmatos (Konstitūcijas laukums) un daudzie tempļi, kas nepārprotami liks sajust vēstures elpu un varenību. Interesantā ir daudz, tādēļ iesakām ierasties kādu dienu pirms plānotās ekskursijas.

Ceļojuma trešajā dienā jūs ar vilcienu dosieties tālāk uz Kalambaka – lielisku bāzes vietu Meteoras klosteru apskatei. Meteora ir viens no lielākajiem un svarīgākais Pareizticīgo klosteru komplekss Grieķijā ar senu vēsturi un bagātīgu mantojumu, kas sastāv no sešiem atsevišķiem klosteriem, uzbūvētiem uz dabiskiem smilšakmens pīlāriem. Apskatiet klosterus vai dodieties pārgājienos. Pēc tam ainaviski bagātā braucienā cauri Thessalia reģionam un mītiskā Parnassos kalna pakājē, kur it kā mājojot mūzas, jūs nonāksiet antīkajā pilsētā – Delfos. Šeit apmeklējiet Apolona templi, pēc izvēles dodieties uz Galaxidi pludmali, pārgājienā uz Parnassos kalnu, bet vakarā atpūtieties un pavadiet laiku pēc izvēles. Tad brauciet uz Nafplio pilsētu ar šaurām ieliņām, kas dažkārt tiek dēvēta par Grieķijas skaistāko pilsētu. Tur jums būs iespēja uzkāpt līdz vecākajai pilsētas daļai – Acronafplia ar Palamidi cietoksni, no kura paveras krāšņi skati uz Argosu. Apskatiet vēsturiskās vietas vai, piemēram, dodieties ekskursijā uz Epidavrosu – vienu no visslavenākajām antīkās Grieķijas pilsētām.

Pēc tam ar nakts prāmi brauciet uz Krētu – lielāko Grieķijas salu ar bagātīgu un interesantu vēsturi. Jūs apmeklēsiet trīs no Krētas pilsētām, kas apvieno gan antīko, gan moderno, kā arī turku, venēciešu, britu un romiešu ietekmju sajaukumu un liecina par salas daudzveidīgo vēsturi. Ierodoties Hanjā, iegriezieties kafejnīcā, pastaigājiet pa pilsētas ieliņām, bet nākamajā rītā dodieties pārgājienā uz Samaria aizu – unikālu ģeoloģisku veidojumu, kas ir dziļākā un šaurākā aiza kontinentā. Ceļā ieplānots laiks arī piknikam, bet vakarpusē jūs nonāksiet Agia Roumeli ciematiņā Samaria aizas izejas punktā, kur kādreiz atradās antīkā pilsēta Tarra – sena kulta vieta, kas uzplauka grieķu klasiskā un romiešu perioda laikā. Šobrīd ciemats ir pavirzījies mazliet tuvāk Lībijas jūrai. Pēc tam ar prāmi dodieties uz Loutro ciematiņu, kas ir grūti pieejams pa sauszemes ceļiem un atrodas vietā, kur kādreiz bija senā Fīniksas pilsēta. Loutro ir viena no nedaudzajām ziemas ostām, kas kuģiem ir diezgan droša pat ļoti sliktos laika apstākļos. Pilsētiņu tūristi apmeklē retāk, tādēļ te valda daudz mierīgāka atmosfēra, nekā salas ziemeļu reģionos. Izbaudiet draudzīgo pilsētas gaisotni un uzziniet dažus vietējās pavārmākslas noslēpumus, viesojoties ģimenē. Pēc izvēles noīrējiet kajaku un izpētiet pludmales un līcīšus, peldieties, nogaršojiet zivju ēdienus, vai arī dodieties pārgājienā uz Aradine aizu. Krētas galvaspilsēta Iraklija ir arī viena no vecākajām pasaules ostām. Šeit apskatiet mītiskās Knosas pilsētas un karaļa Mīnoja pils drupas. Leģenda stāsta, ka Mīnojs esot licis uzcelt savu pili kā labirintu, lai neviens bez pavadoņa nespētu no tās izkļūt ārā, savukārt cits mīts vēsta, ka pašā pilī esot atradies labirints, kas vedis uz mītni, kur dzīvojis karaļa dēls Mīnotaurs – pa pusei cilvēks, pa pusei vērsis.

Ceļojuma noslēgumā jūs dosieties uz Santorini, kur pavadīsiet divas naktis. Santorini ir vulkāniska sala un viens no populārākajiem ceļojumu galamērķiem šajā reģionā. Tā pārsteigs ar gleznainām ainavām, tradicionālā stilā būvētiem ciematiņiem, tai skaitā ciematiņu Oia, kas ir slavenākais no Santorini ciemiem ar baltām mājiņām un ziliem baznīcu jumtiņiem, un melnu, baltu un sarkanu smilšu pludmalēm. Apmeklējiet bizantiešu baznīcas, drupas, arheoloģiskus objektus, kā arī pēc izvēles dodieties vērot saulrietu vai izbraucienā ar laivu, lai apskatītu vulkānus.
Cenā iekļauts
 • 2 brokastis, 1 pusdienas
 • 13 naktis viesnīcās, 1 nakts uz prāmja (četrvietīgā kajītē)
 • iepazīšanās ekskursija Atēnās
 • Meteora klosteru apmeklējums
 • senās Delfu pilsētas apmeklējums gida pavadībā
 • pārgājiens uz Samaria aizu
 • gatavošanas nodarbība un pusdienas vietējā ģimenē Loutro
 • Knosas apmeklējums
 • transporta pakalpojumi saskaņā ar maršrutu, tai skaitā taksometrs un vilciens
 • angliski runājoša grupas vadītāja un vietējā gida pakalpojumi
 • izstrādāts maršruts
Papildu izdevumi
 • aviobiļetes uz ceļojuma sākuma vietu un atpakaļ
 • papildu izvēlētās ekskursijas
 • neiekļautās ēdienreizes (aptuveni EUR 380-500)
 • vīza, ja tāda nepieciešama
 • ceļojumu apdrošināšana
Noderīga informācija

NB! Ja Atēnās vai Santorini vēlaties uzkavēties vēl kādu nakti, Estravel Latvia ceļojumu konsultants palīdzēs jums norezervēt viesnīcu.

NB! Ierodoties viesnīcā, lūdzu, painteresējieties recepcijā par grupas informatīvās sapulces laiku.

icon
egbg

 

 

 

 

 

Invalid Input
Norādiet vēlamo izbraukšanas datumu!
Invalid Input
Norādiet ceļotāju skaitu!
Invalid Input
Invalid Input
Lūdzu ievadiet ziņas saturu!

Kontaktinformācija

Ievadiet Jūsu vārdu un uzvārdu!
Lūdzu ievadiet e-pastu!
Invalid Input
Invalid Input
37.9814815474941
23.703267370703088
no
1799