10 lietas, kas ceļotājiem jāzina, dodoties uz Lietuvu

No 2020. gada 15. maija Baltijas valstu iedzīvotājiem ir atvērtas iekšējās robežas.
Lai ceļotājiem izdodas baudīt patīkamu atpūtu, esam apkopojuši informāciju, kas jāņem vērā, dodoties uz kaimiņvalsti Lietuvu.

Lietuva

  1. Lietuvā līdz 31. maijam ir pagarināts ārkārtas stāvoklis.
  2. Ja, ierodoties Lietuvā, jebkurai personai, tai skaitā komercpārvadātājiem, tiek konstatētas drudža pazīmes, robežsardze ir tiesīga to neielaist valstī.
  3. No 15. maija Latvijas un Lietuvas robežas šķērsošana privātajam autotransportam un fiziskām personām atļauta sekojošos robežpunktos: Saloči-Grenctāle, Būtiņģe-Rucava un Smelīne-Medumi, bet no 18.maija - Meitene-Kalvjai.
  4. Iekštelpās, ka arī izmantojot sabiedrisko transportu, apmeklējot ekskursijas un ārā organizētos pasākumus, obligāti jāvelk sejas maskas. Apmeklējot restorānus, kafejnīcas, kā arī sporta zāles, sejas maska nav jāvelk.
  5. Šobrīd vienkopus var pulcēties ne vairāk kā 5 cilvēki. Izņēmums ir vienas ģimenes locekļi
  6. Lietuvā atļauta pulcēšanās 5 cilvēku grupās (kas nav vienas mājsaimniecības locekļi), ievērojot 2 metru distanci un ne ilgāk kā 15 minūtes.
  7. No 18. maija darboties atsāks kafejnīcas, restorāni, klubi, spēļu zāles iekštelpās. Darba laiks šīm iestādēm būs no plkst. 8.00 līdz 22.00.
  8. No 25. maija darbu pakāpeniski atsāks viesnīcas, SPA centri, pirtis. Pagaidām tās atvērtas Lietuvas iedzīvotājiem.
  9. Ceļot uz Lietuvu atļauts Latvijas un Igaunijas pastāvīgajiem iedzīvotājiem, kas nav izbraukuši no valsts pēdējo 14 dienu laikā.
  10. Sodi par karantīnas noteikumu neievērošanu ir no 500 līdz 1500 EUR privātpersonām un 1500 līdz 6000 EUR juridiskām personām.

 

travelnews lv